Ak ste odborníkom v oblasti financií alebo máte prehľad v slovenských účtovných predpisoch, ale zatiaľ nemáte dosť vedomostí či skúseností s medzinárodnými účtovnými štandardmi IFRS, DipIFR je práve pre Vás.
IFRS 9 – Finančné nástroje – ONLINE
Seminár je určený pre ľudí zostavujúcich účtovnú závierku, ktorí sa chcú dozvedieť, aké sú praktické požiadavky na zverejnenia v závierke. Hodnotné informácie získajú aj vedúci pracovníci, ktorí chcú poznať dopad nového štandardu na biznis ich spoločnosti.
Čo prináša štandard IFRS 9?
Štandard IFRS 9 výrazne mení kritériá pre zatriedenie finančného majetku a účtovanie o znehodnotení finančného majetku. Zatriedenie je závislé od posúdenia obchodného modelu a od posúdenia charakteristík peňažných tokov plynúcich z daného majetku.
Model pre znehodnotenie finančného majetku sa vzťahuje aj na pohľadávky z obchodného styku, leasingu a na zmluvné aktíva. Tento model predpokladá, že strata z finančného majetku, hoci i malá, môže vzniknúť vždy. Dá sa očakávať, že opravné položky k finančnému majetku budú vyššie a volatilnejšie.
Štandard tiež prináša nové požiadavky na zabezpečovacie účtovníctvo, ktoré sa viac priblížili bežnej praxi riadenia rizík. Zabezpečovacie účtovníctvo sa tak môže stať omnoho viac využívaným.
Požiadavky štandardu sú pre obchodné spoločnosti účinné od 1. januára 2018.
Čo ponúkame?
Naši odborníci vysvetlia princípy IFRS 9 na príkladoch z praxe.
Obsah školenia:
- Definícia obchodného modelu
- Definícia charakteristík peňažných tokov (SPPI kritérium)
- Zmeny v zatriedení finančného majetku
- Model očakávaných strát ako nový model v IFRS 9
- Definícia zlyhania a významného zvýšenia kreditného rizika
- Praktické zjednodušenia pre očakávané straty
- Nové požiadavky na zabezpečovacie účtovníctvo a zjednodušenia oproti pôvodnému stavu
- Požiadavky na zverejnenia v účtovnej závierke
Možnosť moderovanej diskusie s ostatnými spoločnosťami za účelom priblíženia sa najlepšej praxi.
Dôležité informácie:
Školenie bude prebiehať online cez MS Teams. Rezervujte si miesto čím skôr, počet účastníkov je obmedzený. Registrácia je do 11.11.2020 do 16.00.
Ak nemáte nainštalovaný MS Teams, tiež sa môžete školenia zúčastniť, video hovor budete mať pomocou Vášho prehliadača. Spolu s pozvánkou Vám pošleme aj link na školenie. Počas webinára sa môžete pýtať otázky pomocou chat-u alebo mikrofónu. Po prihlásení sa na webinár si prosím vypnite mikrofón a pre osobnejší kontakt uvítame zapnutú kameru. Poplatok za školenie budeme fakturovať až po jeho ukončení.
Ďalšie školenia
Praktické školenie s Richardom Farkašom, kde sa dozviete všetko potrebné k zostaveniu konsolidovanej účtovnej závierky a princípy pri kombinácii podnikov.
Konsolidovaná účtovná závierka a kombinácie podnikov
Odložené dane sú jedna z najzložitejších oblastí účtovníctva. Richard Farkaš vám na pripravovanom školení ukáže, ako predchádzať chybám pri posudzovaní odložených daní.